• Název a adresa školy: Mateřská škola, Křivsoudov 257 66, Křivsoudov 172
  • IZO: 102 662 789 Školní jídelna mateřské školy, Křivsoudov
  • Právní forma: příspěvková organizace od 1. 1. 2003
  • Zřizovatel:  Městys Křivsoudov
  • Statutární zástupce školy: ředitelka Bc. Tereza Petrů, DiS.

Obecná charakteristika školy

Městys Křivsoudov leží v jihovýchodní části okresu Benešov. Je  třetí největší obec mikroregionu Želivka. Žije zde přibližně čtyři sta stálých obyvatel. Tato spíše zemědělská oblast není ohrožována průmyslovými provozy a proto je zde čisté ovzduší a zachovalá příroda.

Mateřská škola Křivsoudov je umístěna na okraji obce v budově postavené k tomuto účelu v roce 1977. Ve střešní nástavbě  jsou obecní byty. Přízemí je bezbariérové. Během posledních let došlo průběžně k celkové rekonstrukci, která se týkala výměny oken, dveří, zateplení budovy a  úpravy okolních chodníků.

V prostorách mateřské školy se nachází jedna třída, šatny dětí a zaměstnanců, ředitelna, hygienická zařízení, kuchyň a sklady. Do technického zázemí vede zvláštní vchod.. Vnitřní prostory také prošly mnoha úpravami a  odpovídají současným hygienickým a bezpečnostním normám. Třída slouží jako herna, pracovna a jídelna. Členění prostoru je variabilní, umožňuje provádět různé druhy her a pohybových činností. Děti se ve velké míře podílejí na výzdobě prostředí.

Zahrada západní straně mateřské školy poskytuje prostor pro venkovní hry a pohybové aktivity dětí. Je zde velké pískoviště, zahradní kuchyňka, domeček, vláček, houpačky, altán           a zahradní domek na ukládání hraček. Po celé délce budovy je velká krytá terasa. Přírodní ráz zahrady dotvářejí vzrostlé jehličnaté stromy,  lískové keře a travnatý povrch.

Od 1.1.2003 je mateřská škola zřízena jako příspěvková organizace s právní subjektivitou. Vystupuje v právních vztazích svým jménem a nese odpovědnost z těchto vztahů vyplývající.

Škola byla zařazena od roku 1996 do roku 2015 v síti Mateřských škol podporujících zdraví. V tomto téměř dvacetiletém období se stalo mnoho pozitivních změn ve vytváření podmínek  pro úspěšné fungování školy.Vyžadovalo to i nemalé osobní nasazení pedagogických i provozních zaměstnanců. Naše mateřská škola se stala vyhledávanou školou  pro široké okolí. Rodiče oceňují vstřícné jednání, celkovou atmosféru  i úroveň předškolního vzdělávání.

Březnové slunce má krátké ruce.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.